תיירות אחרת בארץ ובעולם

איך מוצאים טיסות זולות – חלק 1

איך טסים בזול ליעדים קרובים

עולם התיירות השתנה בשנים האחרונות בצורה משמעותית, וכניסת חברות הלואו קוסט (Low Cost) ומדיניות השמים הפתוחים מאפשרת לכולנו לטוס יותר ברחבי העולם במחירים זולים יותר.

לנושא הטיסות הזולות נחשפתי  לראשונה בכתבת טלוויזיה בחדשות על זואי לסרי. בלוגרית שמטיילת מסביב לעולם עם ילדיה ועושה זאת בתקציבים מאוד נמוכים. (תודה זואי..)

לאחר שגיליתי את העולם הזה כבר לא יכולתי להמשיך ולשלם סכומי עתק על כרטיסי הטיסה. זה פשוט נראה לי פשע.. מעדיפה לנסוע יותר, להוציא את הכסף על הטיול עצמו ופחות על להגיע לשם.

אחלק את מידע הזה לשני פוסטים משלימים – אחד תאורטי ואחד מעשי יותר.

בכדי שתבינו אותי היטב אני מאוד ממליצה לקרוא קודם כל את התאורטי, (החלק הזה) ותראו מה עומד מאחורי קבלת ההחלטות שלי, ורק אחר כך לעבור לחלק המעשי.

רגע לפני

אני לא סוכנת נסיעות ולא מומחית לטיסות, אבל כן טסה בזול ושמחה להסביר לכם איך אני עושה זאת.

לא מתחייבת שזו הדרך הטובה ביותר או הזולה ביותר.

כן יכולה להגיד שככה אני עובדת וזה מה שאני עושה.

אני מתייחסת פה לטיסות לאירופה ולאגן הים התיכון בלבד. לא לטיסות ארוכות שבהן הדגשים משתנים לחלוטין.

הכלל שלי הוא פחות מ – 100$ לכרטיס הלוך חזור לאדם ליעד באירופה. ואני לחלוטין עמדת בו בשנים האחרונות.

קסם הגמישות

המפתח היחיד שאני מאמינה למציאת טיסות זולות הוא  גמישות.. וכן אפשר גם קצת מזל וגם טיפונת חיפוש..

אבל.. ויש פה אבל גדול!

בתחום הזה, אולי כמו בכל דבר אחר, אין קסמים. יש היצע וביקוש.

אין (או שאני לא יודעת), אתרים שמציעים טיסות זולות סתם… שרק צריך למצוא אותן… יש רק מילת מפתח אחת לקסם הזה והיא גמישות.

גמישות זו מתחלקת לשני מרכיבים עיקריים – גמישות בזמן או גמישות ביעד. זה כל הקסם.

גמישות ביעד או גמישות בזמן

הכי טוב – בשניהם!

נכון, פה בעצם קבור הכלב.. לא כולם יכולים, או רוצים להיות גמישים.

מורה שיכולה לצאת לחופשה רק בחופשים ובחגים, מראש לא גמישה בזמן ועל כן תתקשה מאוד לטוס בזול. היא יכולה לטוס יחסית בזול לאותה תקופה אך זה לעולם לא יהיה כמו לטוס בזמנים שהם לא חגים ולא חופשה…

מי שרוצה לטוס דווקא למונדיאל או לאולימפיאדה או לפסטיבל המסכות או whatever,  יתקשה יותר למצוא טיסות זולות. מי שרוצה לטוס רק ללונדון בכריסטמס או בחגים – סביר שהטיסות יעלו לו יותר.

הבנתם את הפואנטה נכון?

אבל גם אם אתם שם, דהיינו לא יכולים או לא רוצים להיות גמישים, אל תלכו לשום מקום. עדיין אפשר להשתמש בכל מה שאני מסבירה פה כדי לנסות ולמצוא את הכי זול שיש ליעד הספציפי בזמן הספציפי שמתאימים לכם.

מי שרוצה לטוס רק ליעד ספציפי, או רק בתאריך ספציפי, הוא אומנם פחות גמיש, אך עדיין יש לו מרחב תמרון רב יותר מאשר מי שרוצה רק מקום מסוים בזמן מסוים .

אפשרויות נוספות

קיימת גם האפשרות להזמין הרבה זמן מראש, או כשחברות הלואו קוסט יוצאות עם הפרסום הראשוני של הטיסות שלהן לעונה הבאה, אבל זה מצריך מעקב ותכנון משמעותי מראש. כרגע אני לא מרחיבה על אפשרויות אלה אבל תדעו שהן קיימות.

שינוי בצורת החשיבה

אני משתדלת עד כמה שאפשר להישאר פתוחה וגמישה כשאני מחפשת טיסות.

הגמישות הזו באה לידי ביטוי בתחום נוסף שאני מתייחסת אליו כשינוי  בגישה שלי לנסיעה לחו"ל, וזה עניין הנוחות או התנאים שיש בטיסה. מבחינתי הטיסה היא החלק הכי פחות חשוב בנסיעה לטיול. אני מתייחסת אליה כאמצעי בלבד שמאפשר לי להגיע למטרה שלי ועל כן אני לא מייחסת חשיבות רבה לתנאים בה. אם אפשר היה, הייתי שמחה לוותר בכלל על החלק הזה…

כמובן שזה תקף בעיקר לטיסות לאירופה ולאגן הים התיכון. כשטסתי לתאילנד, טיסה ארוכה ומייגעת עם הילדים התייחסתי לדברים אחרת, אבל אני מתמקדת פה בטיסות הזולות והקרובות. אז כל עניני האוכל, השמיכות, השעות של הטיסה ושאר נושאים טכניים, פשוט לא מהווים שיקול בבחירה שלי את הטיסה.

לנושא החשוב והמשמעותי של המזוודה ושאר התוספות בתשלום אתייחס בפוסט המעשי.

אתר Skyscanner

אני אוהבת לעבוד עם סקיי סקנר.

Skyscanner  הוא אחד מאתרי חיפוש הטיסות הפופולריים ביותר בעולם, עם יותר מ-60 מיליון משתמשים מדי חודש.

זהו למעשה מנוע חיפוש עוצמתי המאפשר למצוא במהירות ובנוחות את הדילים הטובים ביותר שקיימים במגוון עצום של חברות תעופה וסוכנויות נסיעות ברחבי העולם, והכל בזמן אמת.

זהו אתר אינטרנט או אפליקציה לנייד, ושירות חיפוש הטיסות בו הוא חינמי לחלוטין.

לי הוא נוח משתי סיבות עיקריות שתואמות לקסם הגמישות:

יש אפשרות להשאיר את היעד, או את התאריכים,  או גם וגם, פתוחים ולבחור לפי מה שיותר זול או לפי מה שהכי מתאים לי כרגע.  הסבר והדגמה בפוסט המעשי.

אני יודעת ובטוחה שיש עוד מלא אתרים של חיפוש טיסות ודילים. כל אחד צריך למצוא לעצמו את האתר שנוח לו לעבוד בו ולחפש בו את האפשרויות .

לרוב אחרי שמצאתי משהו אני בודקת גם באתרים אחרים,  לראות האם יש משהו יותר זול. בינתיים לא מצאתי שם משהו ששינה לי את ההזמנה.

לקפוץ על ההזדמנויות

חשוב – לסגור מיד כשמוצאים!

אחד הדברים החשובים הוא לסגור ברגע שרואים משהו שעונה לכם על הדרישות.

תגדירו לעצמכם קודם כמה עקרונות שאתם רוצים לעמוד בהם ואם מצאתם משהו מתאים אז להזמין את הטיסה.

אם מתחילים להתמהמה, לחשוב, ולנסות שוב ביום אחר או אפילו אחרי כמה שעות, יש סיכוי רב שכבר לא תמצאו את אותם המחירים. אז צריך לבוא לחיפוש עם מוכנות לסגור עסקה אם מצאתי משהו שנראה לי מתאים.

אם אתם לא מוצאים כלום בהתאם לדרישות שלכם, ואתם עדיין גמישים אפשר כמובן לשנות חודש, או יעד, או גם וגם, ולדחות את התוכנית הראשונית להזדמנות אחרת שבה התנאים יתאימו לכם יותר. אפשר גם לנסות מחר… או בעוד שבוע.. זה יראה אחרת לגמרי.

אם גם אתם, כמוני, חושבים שבכל מקום יש מה לראות ומה לעשות, אז נראה לי שתמיד יהיו כמה אפשרויות שיתאימו לכם לנסיעה הבאה.

בואו נסכם

אחרי שהבנתם את המסר המרכזי ומה עומד מאחוריו, וחשבתם על כמה פרמטרים שנראים לכם קריטיים עבורכם להזמנת הטיסה הבאה, מוזמנים לעבור לפוסט המעשי ולנסות לעשות זאת בעצמכם!

תכף תגלו כמה זה פשוט!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לשמוע עוד?