בית ג'אן – חוויה דרוזית מסוג אחר

ביקור מעורר השראה בכפר הדרוזי בית ג'אן, בלב שמורת הטבע של הר מירון

בית ג'אן, כפר דרוזי גדול ומקסים שנמצא בתוך שמורת הטבע של הרי מירון. יש בו המון צימרים, נוף משגע ואנשים נהדרים ובכל זאת, הוא קצת "מפוספס" במפת התיירות והטיולים הישראלית.
הכפר בית ג'אן עולה לכותרות ולתודעה של רובנו בכמה הקשרים: באביב הוא אחד המקומות היחידים בו פורחת אדמונית החורש ואז כולם באים לחפש אותה (כולל אותי לפני כמה שנים, למרות שלא ממש מצאתי). בחורף כמעט תמיד יורד בו שלג ואז הוא נחסם לתנועה. יש בו בית קברות צבאי בו קבורים לא מעט מבני הכפר שנפלו במערכות ישראל אז גם סביב ימי הזיכרון מדברים עליו, וכן כשמתפרסמים נתוני הזכאים לבגרות, שכבר כמה שנים הכפר נמצא בראש הרשימה עם 99% זכאים.

הר הארי בית ג'אן, תצפית

למה אני אומרת שהוא מפוספס?
כי יש בו כ- 350 צימרים וחדרי אירוח, אבל כשמחפשים מה עושים בכפר ובסביבה, מוצאים מעט מאוד מידע ברשת, וניכר כי למרות הכמות האדירה של חדרי האירוח, שאר האטרקציות התיירותיות בכפר קצת בדיליי.
מצאתי כתבה ב"דה מרקר" משנת 2013 בה כתוב ככה:

"ולמרות המתנה שנתן הטבע לבית ג’אן, תחום התיירות עדיין לא ממש מצליח לפרוח ולשמש מנוע צמיחה כלכלי ליישוב הכפרי. מקרב 11 אלף תושבי הכפר, הרוב מתפרנסים מעבודה בזרועות הביטחון ‏(צבא, משטרה שירות בתי הסוהר‏). מקורות הפרנסה האחרים מוגבלים, אין תעשייה והחקלאות לא מפותחת".

לפי מה ששמעתי מאנשי הכפר בביקור שלי, בנובמבר 2022, מעט מאוד השתנה מאז, אם בכלל.
מצד שני יש המון קסם בכך שהכפר עדיין לא מאוד תיירותי, יש בו אותנטיות, ניכר כי התושבים מאוד רוצים תיירים ומבקרים והוא עדיין לא ממוסחר לעייפה.
אז אם אתם מחפשים מקום מקסים לחופשה הבאה שלכם, בלב הטבע הצפוני, עם נופים, צימרים מקסימים, אוכל ממקומי ואטרקציות מיוחדות – סעו לבית ג'אן.

בית ג'אן ליד הר מירון

בית ג'אן : רקע, היסטוריה ומורשת

בית ג`אן הוא אחד מהכפרים הדרוזים הגדולים בארץ והוא הכפר הגבוה בישראל. הכפר חולש על שבעה רכסים בלב שמורת הטבע של הר מירון.
הכפר בית ג'אן הוקם בסוף המאה ה-16 על ידי דרוזים שהגיעו משני הכפרים בהר מירון יחד עם דרוזים שהגיעו מלבנון ומסוריה. לפי שרידים שנמצאו בכפר ובסביבה כגון מערות קבורה, גתות ואבני ריחיים, נראה כי הוא נבנה על שרידיו של יישוב מהתקופה הרומית ביזנטית.
כיום מתגוררים בבית ג'אן כ- 13,000 תושבים, כולם בני העדה הדרוזית.
עד שנות השישים התפרנסו תושבי הכפר מחקלאות, בעיקר מגידול ענבים, שזיפים, זיתים, וכן עיזים ובקר. בשנת 1956 הוחל חוק גיוס חובה על בני העדה הדרוזית, ובני הכפר נהרו לשירות בשלל זרועות הביטחון, מה שמאפיין אותו עד היום. שאר התושבים מתפרנסים מעבודה במפעלי תעשיה מחוץ לכפר, מעטים מחקלאות ומתיירות. היות והכפר נמצא בלב שמורת טבע, אין בו אזור תעשיה ולא אזור מלאכה.
בכפר נמצא אתר קדוש לעדה הדרוזית על שם הנביא בהא-אלדין, שעפ"י המסורת הדרוזית עבר והתפלל במקום במאה האחת עשרה.

דרוזים בצפון
בית ג'אן ליד הר מירון

מה עושים בבית ג'אן?

מכיוון שהכפר לא מאוד מפותח תיירותית, לא פשוט להתמצא בו והוויז לא תמיד עושה את העבודה כראוי.
אם אתם רוצים ממש לחוות את בית ג'אן כמו שצריך, לעומק ובצורה מקיפה, אני ממליצה לכם לפנות למדריך שייקח אתכם בין הסמטאות והבתים, וכך תוכלו ליהנות מחוויית הכפר בצורה המיטבית.
כל הפרטים על הסיורים והמדריכים בהמשך.
אם אתם רוצים לטייל עצמאית, כמו שאני עשיתי, אז ההמלצה שלי היא להתחיל בתצפית המקסימה של הר הארי.

תצפית הר הארי / תצפית אתר הרחיפה

הר הארי הוא מההרים הגבוהים ברכס הרי מירון המתנשא לגובה של 1047 מטר מעל פני הים.
בפסגת ההר, בפאתי בית ג'אן, ישנה נקודת תצפית מקסימה ממנה ניתן ביום עם ראות טובה לראות את הנוף מהים התיכון ועד הכינרת, כולל את כל הגליל התחתון, הרי הגלבוע, התבור, הארבל, חיפה, נצרת ועוד. לכן זוהי גם נקודת שילוח של מצנחי רחיפה.
בנקודת התצפית יש רחבה גדולה ונוחה, בה אפשר לחנות את הרכב לצאת לנשום אוויר פסגות מול נוף עוצר נשימה של כל צפון הארץ. אין שירותים או ברזיות וגם לא ספסלים. פשוט לעמוד מול הנוף ולהתרשם.

תצפית

דר' דבור – קוסמטיקה טבעית מהגליל

המידע העיקרי שעולה בגוגל כשמחפשים מה לעשות בבית ג'אן עוסק במרכז המבקרים של דר' דבור. החלטנו שאת הביקור שלנו בכפר נתחיל שם, ואז נראה מה הלאה.
מרכז המבקרים של "דר' דבור קוסמטיקה טבעית מהגליל" שנמצא בקצה הכפר, הוא למעשה הרבה מעבר למרכז מבקרים וחנות למוצרי הקוסמטיקה הטבעיים. בתחושה שלי המקום הזה הוא לב הפיתוח של בית ג'אן, תיירותית וגם חברתית.
ישבנו עם טארק, בנו של הדוקטור, והמנהל העסקי של המקום, לכוס קפה ושיחה על המפעל, מוצרי הקוסמטיקה וכפר בית ג'אן בכלל. היה מרתק ומעשיר מאוד.

דר דבור קוסמטיקה טבעית
דר' דבור בית ג'אן

מפעל הקוסמטיקה הטבעית של דר' דבור

דר' זיאד דבור, (שהוא בכלל פרופסור) נולד וגדל בבית ג'אן ובילדותו עבד עם סבו בחקלאות שם גילה את עולם צמחי המרפא הגליליים ומסורות הריפוי והטיפוח הטבעי.
לפרופ' רזומה מרשים, תואר ראשון ברוקחות האוניברסיטה העברית בירושלים בהצטיינות, תואר שני ושלישי במדעי הרפואה בטכניון, סא"ל במילואים כרוקח הצבאי הראשי, מרצה בכיר לפרמקולוגיה וביוכימיה במכללת צפת, חבר בוועדת סל הבריאות, ועוד שלל תארים ותפקידים.
כשאחת מבנותיו סבלה בילדותה מאטופיק דרמטטיס (אסטמה של העור) הוא החליט לרקוח עבורה תרופה טבעית שתקל עליה, וכך למעשה התחיל לבנות את הממלכה שלו, שכיום מייצרת למעלה מ- 80 סוגי תכשירי טיפוח וקוסמטיקה המבוססים על צמחי מרפא ארץ ישראליים.
דר' דבור ראיין ותשאל את זקני הכפר והסביבה אודות התרופות הטבעיות והפתרונות הטבעיים בהם עשו שימוש בעבר, באיזה צמחים השתמשו וכיצד יצרו מהם תרופות ותכשירים. את המידע שאסף בדק מחקרית במעבדה וכך יצר שילוב של מסורות, ידע וטכנולוגיה. לכל המוצרים של המפעל יש אישור של משרד הבריאות הישראלי והם עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים, בכל זאת מדובר פה בפרופסור בעל שם ומעמד.

דר דבור קוסמטיקה טבעית
דר דבור קוסמטיקה טבעית

עסק עם ערך מוסף

המפעל של דר' דבור נמצא ממש בתוך הבית בו גרה המשפחה, ובו גם החנות ומרכז המבקרים.
כל תהליך הפיתוח והייצור נערך במפעל הקטן הזה, בהקפדה על כל פרט ושמירה על איכות בלתי מתפשרת.
אחד הדברים המרשימים ששמענו מטארק הוא שבמפעל מעסיקים כמעט רק נשים, מבית ג'אן וכפרים דרוזיים באזור, כדי לאפשר להן להתפתח, להתקדם ולפרנס את משפחתן. יש פה מטרה מוצהרת של העצמה נשית וקידום האישה הדרוזית.
מלבד הנשים במרכז עובדים בני משפחת דבור, והם גם מסייעים לתושבים אחרים בכפר לקדם ולפתח יוזמות תיירותית וכלכליות כגון אירוח ביתי, הכנת ארוחות למבקרים וכדומה.

דר' דבור בית ג'אן
דר דבור קוסמטיקה טבעית

במרכז המבקרים תוכלו לצפות בסרטון קצרצר המספר על הדוקטור ועל מפעל הקוסמטיקה, לשמוע הסברים מפי אחת מעובדות המפעל, לראות את שפע המוצרים לכל תחומי הטיפוח וכמובן לרכוש. תוכלו גם לערוך סיור בגינה המרשימה של המתחם בה גדלים למעלה מ 60 מיני צמחים בהם נעשה שימוש במוצרי הטיפוח . לקבוצות יש גם אפשרות להרצאות יותר מעמיקות וכן להדגמה של יצור תחליב גוף טבעי – בתיאום מראש.
מרכז המבקרים והחנות של דר' דבור פתוחים מדי יום, כולל בסופי שבוע מ- 9:00 עד 16:00.

דר' דבור בית ג'אן
דר דבור קוסמטיקה טבעית
דר דבור קוסמטיקה טבעית

גרעין הכפר והבית העתיק

אפתח בגילוי נאות – לא מצאתי אותו.
ככה זה כשמסתובבים לבד, בלי מדריך ועם וויז מקרטע.
הבית העתיק שנמצא בלב גרעין הכפר, משמש כיום כמרכז מבקרים בו נערכים הסברים ואירוח כמיטב המסורת הדרוזית עבור קבוצות בסיורים מודרכים.
בתוך מבנה עתיק עם קשתות ישנו בור האוגר את מי הגשם שמגיעים אליו דרך תעלה חצובה בסלע שעליו הוא בנוי.
בצמוד לחלק העתיק של המבנה ישנו דיואן לאירוח קבוצות שם מתכבדים האורחים בעוגות וקפה או תה צמחים מסורתיים.
אז אם אתם רוצים ליהנות ממנו, ובכלל להבין את הכפר ואת ההיסטוריה שלו, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אחד מהמדריכים.

מסעדת הר הארי
מסעדת הר הארי
בית ג'אן ליד הר מירון

מדריכים לסיור בבית ג'אן

  • ראדי עזה, מורה דרך מקומי ונגן עוד. טלפון: 050-7282834
  • סאלח אסעד, רכז התיירות של בית ג'אן. טלפון: 052-4705956
  • נידאל חלבי, מדריך סיורים בכפר עמוד פייסבוק  טלפון: 050-7560249

מערת אג’יאל (מערת הדורות)

את המערה כלל לא חיפשתי אבל קראתי ושמעתי שהיא מאוד יפה. המערה נמצאת לצידו של הבית העתיק וכדי לבקר בה יש לתאם מראש עם סעיד 0509802457 או עם מדחת 0543913015.
מדובר במערה ביזנטית מלפני כ- 1500 שנים שהייתה בעבר כנסייה נוצרית (סודית) ובמשך השנים שימשה כמאגר מים לשתייה, השקיה, ושאר צרכי הכפר.
גודל המערה כ-300 מ"ר, בתוכה יש גשר עץ שתחתיו בריכת מי גשמים המתנקזים ונאגרים בתקופת החורף ובה שוחים דגי זהב.
בתוך המערה יש תאורה מחליפת צבעים ואבזרים שמחזירים אותנו בזמן.
הכניסה רק עם מדריך מקומי ובתשלום סמלי.

מעיינות באזור בית ג'אן

מצאתי ברשת שיש כמה מעיינות בתוך הכפר ובסמוך לו. כולם דורשים רמה כזאת או אחרת של ניווט בשטח ועל חלקם כתוב שהם לא נקיים ולא נעימים. אני לא ביקרתי בהם.

אם אתם רוצים מעיין חמוד, יפה וקרוב שכן ביקרתי בו, אני ממליצה על עין חותם בחורפיש.

מידע שמצאתי על המעיינות בסביבה

"אדמונית החורש" הנדירה שפורחת בחודש אפריל

אדמונית החורש- פרח מיוחד הפורח בדרך כלל בתחילת אפריל למשך כשבועיים ובית ג'אן הוא בין המקומות היחידים ארץ בו תוכלו ליהנות ממנו.
יש כמה מסלולי טיול בעקבות הפריחה הנדירה, חייבת לציין שלפני כמה שנים ניסיתי לתפוס את הפריחה, אך בעיקר התברברתי באזור בית ג'אן ולא מצאתי שום פרח.
בכל מקרה אם אתם באזור באביב, כדאי לנסות.
אחד המסלולים שמצאתי הוא לשים בוויז "הר הילל" או "אדמוניות, הר הילל" ומהחניה לכו לכיוון מזרח בעקבות סימון דרך ירוק. צעדו בשביל עפר שעוברת בין אזורי חורש וחלקות פרטיות תושבי בית ג'אן עד לצומת שבילים ירוק-שחור שקצת קשה להבחין בו, בצד שמאל של הדרך. פנו שמאלה עם הסימון השחור במגמת עלייה מתונה על צלע הר הלל. בקו הרכס פנו שוב שמאלה לדרך עפר, ואחרי עוד קצת הליכה פנו ימינה אל המדרון הצפוני שם תראו שלט "אדמונית החורש". אחרי עוד כרבע שעה הליכה תתחילו לראות (בתקווה) את פרחי אדמונית החורש בצדי השביל.
"שביל האדמוניות" עצמו הוא באורך של כ -300 מטרים בלבד, והמסלול כולו קצת מעל ארבעה קילומטרים. בסוף הירידה מגיעים לדרך עפר וצומת שבילים שחור-כחול. פונים שמאלה עם הסימון הכחול, ואחרי הליכה נוחה של כשני קילומטר מגיעים חזרה אל נקודת ההתחלה.
עוד מידע תוכלו למצוא פה.

מוזמנים לספר אם הצלחתם במשימה.

אדמונית החורש
תמונה מויקיפדיה. קרדיט: Michael Wolf

שלג בבית ג'אן

כפי שאמרתי בהתחלת הפוסט, הכפר זוכה למנת שלג כמעט כל שנה.
אם בא לכם חווית שלג בלי כל הבאלגן של החרמון, נסו לתפוס את אחד הצימרים בכפר כשיש תחזית לשלג בפסגות הגליל ובמירון.
שימו לב שכשהשלג כבר יורד לרוב נחסמים הכבישים המובילים לכפר, אז כדאי להגיע קצת קודם.

שלג בבית ג'אן
רמי סלאלחה, רישיון-השימוש

צימרים ואתרי לינה ואירוח מומלצים בבית ג'אן

בעשור האחרון נפתחו בבית ג'אן מאות חדרי אירוח וצימרים. ההיצע ענק ואני לא יודעת לספר עליהם כי עדיין לא התארחתי באף אחד. ביקשתי מיודעי דבר המלצות על כמה צימרים וזה מה ששמעתי.

לה וילה בית ג'אן
וילה גדולה עם בריכה מחוממת, חדשה ומפנקת המתאימה לאירוח של עד 10 אנשים.
המתחם מציע מיזוג אוויר, פינת אוכל נעימה, סלון גדול ונוח, פינת ישיבה נעימה, טלוויזיה עם חיבור ל  Yes וחצר גדולה ובה מנגל ופינות ישיבה. המטבח מאובזר היטב ולמי שלא בא להתעסק עם האוכל אפשר גם להזמין אירוח הכולל ארוחות דרוזיות מעולות.
להזמנות דברו עם זיאד 0542353556

אלג'רמק 2000 -אירוח קסום על צוק ההר
אלג'ארמק 2000 הוא בית הארחה בבית ג'אן שמתאים לאירוח זוגות, משפחות וקבוצות בשמונה חדרי אירוח, עם אווירה ביתית ואירוח דרוזי אותנטי וייחודי.
בית ההארחה מציע לובי מרווח, חדרים גדולים עם מרפסות מול הנוף המרהיב של הגליל, חצר נעימה ופסטורלית ובריכה שבחורף היא מחוממת ומקורה וג'קוזי ספא חיצוני.
במתחם האירוח יש חדרים משפחתיים וגם חדרים המותאמים לנכים.
האירוח כולל ארוחת בוקר עשירה, המבוססת על תוצרת מקומית וטרייה וגם מעדנייה בה תוכלו לרכוש מוצרים הביתה.
פרטים נוספים בטלפון 053-9425750

נגיעות בטבע של משפחת מנדו
עוד מתחם אירוח גדול ומפנק שבו שמונה סוויטות המתאימות כל אחת לאירוח של עד 5 איש.
בכל סוויטה תמצאו חדר שינה עם מיטה זוגית, סלון מרווח, טלוויזיה עם ערוצי לווין וספה נפתחת, מטבחון מאובזר עם פינת קפה עשירה, מקרר, מיקרוגל, כלי אוכל, סכו"ם ועוד.
חדרי הרחצה מאובזרים, וכוללים מקלחון גדול, מגבות וסבונים, באחת מהן יש גם ג'קוזי ספא מפנק ובחלק מהאחרות אמבטיה.
לכל סוויטה חצר פרטית עם פינת ישיבה ומנגל אישי ויש גם מתחם ציבורי עם מגוון פינות ישיבה, ערסלים ונדנדות.
האירוח כולל ארוחת בוקר אותנטית ויש אפשרות להזמין בתיאום מראש גם ארוחות ערב.
פרטים נוספים בטלפון 053-9384219

מסעדות וקינוחים (כנאפה מישהו?) בבית ג'אן

כבר אמרתי שיש פער בין כמות הצימרים לשאר האטרקציות התיירותיות של הכפר. זה בא לביטוי גם בתחום הקולינריה.
בבית ג'אן מצאתי מסעדה אחת מרכזית שמושכת את רוב התיירות ועוד כמה מסעדות יותר מקומיות ופחות מפורסמות, אך לא בהכרח פחות מוצלחות.
מלבד המסעדות יש בכפר כמה נשים ומשפחות שמכינות אוכל דרוזי מסורתי לאירוח ביתי בהזמנה ותיאום מראש. ויש גם באקלוואות וכנאפה…
אז מה אוכלים בבית ג'אן?

מסעדת הר הארי

בקרבת נקודת התצפית המרהיבה עליה סיפרתי ממש בהתחלת הפוסט נמצאת מסעדת הר הארי ולצידה חוות רכיבה טיפולית.
המסעדה והחווה של עולא ומג'די ח'טיב, נמצאות בנקודה הכי גבוהה בבית ג׳אן, בגובה 1,040 מטר מעל פני הים, ונשקף ממנה נוף מקסים של הרי הגליל.
עולא, מהנדסת תוכנה בעברה, החליטה בשלב מסוים לעזוב את עולם ההייטק וללכת בעקבות הלב והאהבה לבישול ואירוח. אביה היה איש תיירות ומנהל חמי טבריה במשך שנים ארוכות ועולא גדלה בבית מלא אנשים, אורחים ומטעמים.
מג'די היה סוהר בשירות בתי הסהר כמו רבים מבני בית ג'אן.
בתחילת שנות ה- 2000 בנו מג'די ועולא את מתחם צימרים והמסעדה, שהתחילה כמסעדה צמחונית המבוססת על הגבינות והתבשילים שעולא היתה מכינה במו ידיה. מג'די בנה את מבני הצימרים ואת המסעדה הבנויה עץ כדי שתשתלב עם הסביבה הטבעית.

הר הארי מסעדה בבית ג'ן
הר הארי מסעדה בבית ג'ן

עניינים בירוקרטים ואי קבלת אישורים מהמדינה על בניית מתחם האירוח הובילו את מג'די הסוהר להפוך לאסיר שישב בכלא כמה חודשים.
כיום מג'די מנהל את חוות הרכיבה הטיפולית שלצד המסעדה, שם עובדים בעיקר עם נוער בסיכון וניתן גם לערוך טיולי רכיבה באזור.
עולא הרחיבה את הידע הקולינרי שלה ובעקבות הביקוש הפכה את מסעדת הר הארי למסעדה מגוונת בה ניתן למצוא תבשלים צמחוניים לצד בשריים, והמון מנות ממיטב המטבח הדרוזי הגלילי.

הר הארי מסעדה בבית ג'ן
מסעדת הר הארי

גם עולא ומג'די, כמו משפחת דבור ממפעל הקוסמטיקה, משתדלים להעסיק כמה שיותר נשים דרוזיות ובכך לסייע להן ללמוד ולהתפתח ולשלב קריירה ופרנסה יחד עם האימהות וגידול הילדים.

הר הארי מסעדה בבית ג'ן
מסעדת הר הארי

מסעדת הר הארי - תפריט

התפריט של המסעדה מבוסס על ירקות העונה, מעשנת הבשרים והטאבון שבמרכזה, ותמצאו בה טוסטים וסלטים מיוחדים, מנות דגים ובשר, תוספות שונות, קינוחים ומתוקים.
אנחנו הזמנו כמה מנות בהן לחם הבית, מאפה איסטנבולי עם בשר, מנסף טלה ומיקס סמבוסק והכל היה מאוד טעים, ומוגש בנדיבות רבה (נשאר הרבה לקחת הביתה).
האווירה במסעדה מאוד נעימה, יש קמין מחמם, הכל מצופה עץ והחלונות ענקיים ונשקף מהם הנוף המרהיב.
עוד פרטים ותפריטים תמצאו באתר המסעדה.

מסעדת הר הארי
מסעדת הר הארי
מסעדת הר הארי

מסעדות נוספות בבית ג'אן

יש עוד כמה מסעדות ברחבי הכפר, לא ביקרתי בהן אבל מצאתי עליהן ביקרות טובות  על שתי אלה:

Mr burger

מסעדת המבורגר מעוצבת של וואסים חטיב. המסעדה נמצאת מעל תחנת דלק בכניסה לכפר ויש בה גם נוף מקסים וגם המבורגר טוב.

בוויז תרשמו Mr.Burger בית ג'אן

טלפון :  04-6496746

מסעדת Sendian

מסעדה של אוכל דרוזי מסורתי, בשרים ודגים על האש, מגוון עשיר של סלטי הבית, ממולאים, תבשילים, חומוס ופול  ועוד.  המסעדה נמצאת בכניסה לכפר בתוך מבנה עם קשתות אבן ובעיצוב מרשים מעץ.

עוד מידע באתר המסעדה

כנאפה, בקלאווה ושאר מתוקים

קיבלתי המלצות על הכנאפה של "אל אמין", והן אכן הצדיקו את עצמן.
הקונדיטוריה נמצאת במרכז הכפר, בבית ירקרק, ויש בה מבחר עצום של מתוקים מסורתיים.
ניתן גם לשבת במקום הנעים והמעוצב או לקנות ולקחת אתכם הביתה או לטיול באזור.
מצאתי בגוגל שהמקום נקרא גם "ממתקי לואי קאבלן" ואני מציינת את זה כי לנו היה קצת קשה למצוא אותו, ובסופו של דבר הסתבר כי חלפנו לידו מספר פעמים ולא הבנו שזה המקום אותו אנחנו מחפשים.

אל אמין כנאפה ובקלווה
אל אמין כנאפה ובקלווה
כנאפה בבית ג'אן אל אמין
אל אמין כנאפה ובקלווה
כנאפה בבית ג'אן אל אמין

אירוח ביתי

SajTag
אירוח ביתי, בתיאום מראש, אצל תע'ריד סויד דבור שמכינה מגוון מאכלים ומטעמים מהמטבח הדרוזי העשיר, כולל פיתות דרוזיות ומאפים של פעם.
מחוויה אותנטית ואוכל דרוזי משובח עם אווירה ביתית חמה ונוף מדהים.
להזמנות וביקור ניתן ליצור קשר  בטלפון 04-9803496 או 050-9802403

עוד מידע ופרטים תוכלו לראות בעמוד פייסבוק ובאתר

טיולים בסביב בית ג'אן והרי מירון

פקיעין
טיולים בגליל המערבי עין חותם
פקיעין ראמה

סובב מירון – שביל הפסגה הר מירון – מסלול מעגלי נוח וקצר בפסגת הר המירון. מסלול נהדר לכל המשפחה, עם פריחה נהדרת ונופים משגעים.

הר כפיר ועין סמוכה – מסלול מעגלי ארוך יחסית של 12 ק"מ בנופי הרי מירון הכולל שני מעיינות קטנים ותצפיות נוף. יש גם מסלול בהר כפיר בלבד שאורכו 1.5 ק"מ והוא מעגלי מחניון הר כפיר ומתאים לכל המשפחה.

הר שפנים – מסלול מעגלי באורך של 8 ק"מ בהרי מירון. זהו מסלול קצת פחות מוכר אך נראה מוצלח ולא קשה.

עוד טיולים ברחבי הצפון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לשמוע עוד?