ניו המפשייר, ההרים הלבנים, הר וושינגטון וקניות בלי מס בצפון קונווי

ההרים הלבנים והר וושינגטון

טיול כוכב מבוסטון כולל לינה של לילה אחד

הטיול לאזור ניו המפשייר, ההרים הלבנים והר וושינגטון היה הטיול הארוך ביותר אליו יצאנו מבוסטון. מכיוון שמדובר בנסיעה לא קצרה והרבה מה לראות בחרנו ללון באזור לילה אחד ולנסות לתפוס עוד קצת מהיופי של המקום.
בדיעבד יכולה לומר כי גם זה לא ממש הספיק, ובתוספת מזג אוויר לא משהו, יצא שלא הספקנו אפילו קמצוץ ממה שרציתי לראות ולעשות…

ההרים הלבנים ניו המפשייר

"ההרים הלבנים" הם קבוצת ההרים הגבוהה בצפון מדינת ניו המפשייר(New Hampshire)  והם חולשים על כרבע משטחה של מדינת ניו המפשייר וחלק ממערב מדינת מיין (Maine).

זהו חלק מרכס האפלצ'ים העצום העובר לאורך 14 מדינות במקביל לחוף המזרחי של ארצות הברית, ממדינת מיין בצפון ועד מדינת ג'ורג'יה בדרום. ההר המפורסם והגבוה ביותר באזור הוא הר וושינגטון (Mount Washington) המתנשא לגובה 1.917 מ'.

מרכז המבקרים של ההרים הלבנים – נמצא בעיירה North Woodstock הסמוכה לעיר לינקולן  ביציאה מספר 32 מכביש 93 עליו נסענו בדרכנו מבוסטון אל עבר ההרים הלבנים.

כדאי מאוד לעצור במרכז המבקרים, לראות במפה לאן כדאי לטייל ולקבל טיפים והמלצות רלוונטיות ליום הטיול שלכם. המטרה שלנו היתה להגיע לפסגת הר וושינגטון אבל היות והיא מאוד גבוהה הכביש פחד אלוהים, הגישה לפסגה לא תמיד פתוחה וחשוב להתעדכן. כמו כן יש באזור יחסית מעט תחנות דלק ומסעדות, שגם הן לא תמיד פתוחות, ולכן יש להיערך בהתאם.

בקרבת מרכז המבקרים ישנו סופרמרקט ואנחנו ניצלנו את ההזדמנות לקנות אוכל ומים כדי לא להסתמך רק על המסעדות המעטות שבדרך.

פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה

טיול רכוב בהרים הלבנים

יש כמה כבישים שחוצים את האזור ונחשבים כבישי נוף מרהיבים שלאורכם המון נקודות לעצירה לטיול קצר או ארוך, נקודות תצפית, מפלים, חניונים ועוד. העיקריים הם כביש 93 איתו הגענו, וכן כבישים מספר 302 ו- 112.
הערים המרכזיות באזור הן קונווי (Conway) וצפון קונווי (North Conway) אליה נגיע ללינה וקניות, ולינקולן (Lincoln) וצפון וודסטוק (North Woodstock) בצד המערבי יותר בהן עצרנו למידע והצטיידות.
בשביל למצות את האזור צריך להקצות לו כמה ימים טובים. לנו לא היה מספיק זמן ולכן בחרנו כמה נקודות מרכזיות והרבה נסיעה לאורך כבישי הנוף וצפייה בכל היופי מחלון הרכב. יש לקחת בחשבון גם שהנסיעה מבוסטון לא קצרה, כשלוש שעות לכל כיוון, מה שמוריד גם הוא חלק ניכר מזמן הטיול.

כפי שאמרתי כבר בפוסט על כל מה שאפשר לעשות בביקור בבוסטון, כשמטיילים באזור יש לקחת בחשבון גשם גם באמצע הקיץ, ואכן היומיים שהקדשנו לאזור היו יחסית גשומים.

רצינו להגיע לפסגת הר וושינגטון, ללכת לפחות את אחד ממסלולי הטיול וגם ליהנות מחוויית הקניות באאוטלט. בפועל הספקנו טיולון קצר לאחד המפלים, את הנסיעה לפסגה, קניות והרבה נסיעות לאורך הכבישים היפים.

טיול טבע בהרים הלבנים ניו המפשייר
ההרים הלבנים ניו המפשייר

פסגת הר וושינגטון Mount Washington

פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה

אחרי העצירה במרכז המבקרים והצטיידות בסופר יצאנו לדרך על כביש 93 שהופך ל- 35 לעבר פסגת ההר. הר וושינגטון הוא הגבוה ביותר ברכס ההרים הלבנים ופסגתו מגיעה לגובה 1,917 מטרים. חשוב לוודא לפני שמגיעים שאפשר לעלות והאתר פתוח לנסיעה.
שימו לב שכשמגיעים לכניסה (למטה) לשמורה יש לשלם עבור העלייה בכביש לפסגת ההר, המחיר אינו זול, נדמה לי שעלה לנו משהו כמו 60 דולר (רכב ושני נוסעים).
לאחר התשלום מתחילים בטיפוס עם האוטו במעלה הכביש עד לפסגה שם יש את בקתת האבן Tip Top House, המון עננים ורוחות עזות ואם יש ראות, אז גם נוף מרהיב.

פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה
פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה
פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה
פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה

הדרך למעלה היתה לי קצת (מאוד) מפחידה. הכביש טוב אבל בגלל הגובה התחושה היא שנוסעים ממש בתוך העננים שזזים כל הזמן עם הרוח, לכן יש לנסוע בכביש בזהירות ותשומת לב ולעצור מדי פעם לקרר את הרכב.
חשוב גם שיהיו לכם בגדים חמים, גם באמצע הקיץ, כי למעלה קפוא והרוח מאוד חזקה.
בפסגה יש בית קפה וכן נקודת יציאה למסלולי הליכה וטרקים בהרים. לאורך הכביש יש כמה מוקמות לעצור לתצפיות נוף.
לאחר הירידה, ליד נקודת הכניסה לכביש ישנה חנות עם מרכז מבקרים ומרחבי דשא עם אגם קטן ומאוד נחמד לשבת שם לפיקניק ולהסדיר את הנשימה מחוויית הגובה.

פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה
פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה
פסגת הר וושינגטון ההרים הלבנים ניו המפשייר אמריקה

טיול קצר למפל Thompson Brook

זמננו דחק אז בחרנו באחד המסלולים שמצאנו במפות שקיבלנו במרכז המבקרים לראות מפל קטן ממש בקרבת היציאה מהר וושינגטון ובדרך אל North Conway שם תכננו לישון את הלילה.
היו קצת שיפוצים בכביש וקצת ברבורי דרך אבל הגענו אל משהו שנראה כמו אתר סקי לא פעיל (זה היה בקיץ) ומשם הליכה קצרה של כרבע שעה בתוך יער אל מפל קטן וחמוד.
מה שיפה זה שלא חשוב מה בוחרים לראות ואיזה מסלול לעשות, הכל מאוד יפה, ירוק, טבעי וזורם.
במפות שקיבלנו היו מצוינות המון אפשרויות לעצירות ומסלולים קצרים או ארוכים, נקודות תצפית, גשרים ומפלים וצריך רק לבחור בהתאם למסלול שלכם, לזמן ולמזג האוויר.

טיול טבע בהרים הלבנים ניו המפשייר
טיול טבע בהרים הלבנים ניו המפשייר
טיול טבע בהרים הלבנים ניו המפשייר

שני מסלולים מומלצים בהרים הלבנים וניו המפשייר

Lost River Gorge & Boulder Caves

רשמתי לי שני מסלולים שקיבלתי עליהם המלצות רבות ולצערי לא הספקתי לטייל בהם. אם אתם רוצים את ההיי לייט של האזור תנסו להכניס אותם למסלול. שימו לב ששניהם סגורים חלק מהשנה עקב מזג האוויר, ופעילים לרוב בין מאי לאוקטובר.

Lost River Gorge & Boulder Caves 

המסלול נמצא בקרבת כביש 93 ואף עברנו לידו בדרך רצינו להיכנס אבל לפחות בעונת הקיץ חייבים להזמין כרטיס כניסה מראש באינטרנט.

המסלול עוקב אחר שביל על טיילת העץ ועובר דרך הערוץ כשהוא מתפתל לאורך הנהר האבוד. מטיילים בו לצד קירות סלע משוננים, סלעים ענקיים, מערות קרחוניות עם סלעים ומפלים מדורגים. יש שביל הרפתקאות היער, בית עץ וגשר התלוי ואפשר לשדרג את החוויה על ידי טיפוס לתוך קן הציפורים ענק כדי לצפות ביער המשתרע עד כמה שהעין יכולה לראות.
אורך המסלול כ- 1.6 ק"מ והוא כולל 11 מערות סלע.

Flume Gorge

שביל פלומה הוא מסלול מעגלי של כ- 2 קילומטרים שעובר בלב יער, לצד נחל שוצף ומפלים יפים. הפלומה הוא ערוץ טבעי בבסיס הר החירות. ההליכה היא במגמת עלייה ויש הרבה מדרגות ומאפשרת להתבונן מקרוב בצמיחת פרחים, שרכים וטחבים. חלק מהשביל הוא על גשרי עץ ליד הנחל בין קירות אבן הגרניט העוצמתיים.

לינה בניו המפשייר ההרים הלבנים ונורת' קונווי

בסוף היום הארוך הגענו לעיירת השופינג שא האזור- נורת' קונווי (North Conway) בה בחרנו להתמקם ללילה. מצאנו מלון נוח ונחמד במחיר ממש משתלם ובקרבת האאוטלט המפורסם.
GOLDEN GABLES INN
היה כבר מאוחר, גשום וקריר אז לא הסתובבנו הרבה בעיירה, מצאנו מסעדה נחמדה במתחם האאוטלט וסיימנו את היום.
יש עוד המון אתרי לינה בעיירה הזאת וגם באלה שלצידה.
אם באתם רק לישון כמונו, חפשו משהו פשוט, לא יקר ונוח.

מלון בניו המפשייר
מלון בניו המפשייר
3/5

מיקום מעולה נוח ולא יקר

המלון נמצא ממש על הכביש המרכזי של העיירה והחדרים נוחים ונקיים. יש בריכה חיצונית עונתית ומגרש משחקים לילדים. אם בא לכם להתפנק, בחלק מהחדרים יש גם ג'קוזי. 

דירוג האורחים:

Booking.com

לפרטים נוספים והזמנה בטוחה:

מלון מקסים ליד נחל זורם

שני בנייני אירוח, הבניין הראשי ההיסטורי ששופץ לאחרונה ובניין הלופט. החדרים מעוצבים בסגנון כפרי, יש בריכה חיצונית בעונה וג'קוזי חיצוני כל השנה. יש ארוחת בוקר טובה ושתיה חמה חינם בשעות אחר הצהרים.

דירוג האורחים:

Booking.com

לפרטים נוספים והזמנה בטוחה:

אתר נופש אלגנטי עם בריכה חיצונית מחוממת כל השנה וג'קוזי המשקיפים על ההרים

אתר נופש מפנק עם ספא, בריכה, 2 מסעדות, מרכז כושר, חדר משחקים ומסלול גולף. החדרים מעוצבים בסגנון נקי ומודרני, וארוחת הבוקר מצוינת. 

דירוג האורחים:

Booking.com

לפרטים נוספים והזמנה בטוחה:

מלון דירות מצוין ומאובזר

מלון דירות מעולה, כל החדרים כוללים מטבח ופינת אוכל ויכולים להתאים גם למשפחות עד 5 איש. יש בריכה מחוממת וארוחת בוקר קלה. אהוב מאוד על הישראלים.

דירוג האורחים:

Booking.com

לפרטים נוספים והזמנה בטוחה:

קניות בניו המפשייר -ללא מע"מ

נורת' קונווי (North Conway) - Settlers Green Outlet Village

ניו המפשייר היא מדינה ללא מע"מ ולכן מפורסמת באטרקציית הקניות, בעיקר באאוטלט Settlers Green שבעיר נורת' קונווי (North Conway).
עיירה קטנה שיש בה הרבה מלונות, מסעדות ואאוטלט ענק עם כל המותגים הכי שווים במחירים סופר משתלמים.

Settlers Green אאוטלט סטלארס גרין וילאג

שיירנו כמה שעות טובות לעבור בין החנויות ולמצוא מציאות שוות. כמובן שבילנו שם הרבה יותר ממה שחשבנו ובזבזנו זמן טיול (וכסף…) יקר אבל זה מקום בהחלט שווה ומשתלם.

על אאוטלט קרוב יותר לבוסטון תקראו בפוסט בלו הילס (Blue Hills) ואאוטלט ענק בקרבת בוסטון

נסיעה לאורך כביש הנוף מספר 112 Kancamagus Highway

את הדרך חזרה לבוסטון הארכנו מעט כדי לנסות לתפוס עוד קצת מהיופי בכביש הנופי 112 עד לאזור מרכז המבקרים בו ביקרנו בתחילת הטיול ליד העיר לינקולן Lincoln שם עלינו על כביש 93 שלקח אותנו חזרה עד בוסטון.

הכביש נקרא גם "דרך קנקמגוס"  (Kancamagus Highway) ואורכו כ 55 ק"מ ואין לאורכו תחנות דלק. מה שכן יש זה המון מקומות לעצור ולטייל, שמורות טבע, מסלולי הליכה ועוד. לצערי היה ממש גשום ולכן לא עצנו אבל גם ככה הדרך מאוד יפה והנסיעה בה מרגשת. אם במקרה הגעתם בסתיו, זאת נחשבת אחת מדרכי השלכת הכי שוות באזור.

עוד מידע רב, עדכני ומפורט תוכלו למצוא גם בפוסט של אושרה קמחי המדריך להרים הלבנים בניו המפשייר ובכתבה של נטע דגני – ההרים הלבנים של ניו המפשייר .

כבישי נוף אמריקה
כבישי נוף אמריקה

עוד על בוסטון והאזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לשמוע עוד?